Header Image - Welkom bij PSV DoDO

Schaakseizoen begint weer

Op dinsdag 10 september beginnen we weer met schaken bij PSV-DoDO. Van 18:45 tot 19:45 uur is het jeugdschaken, met een stukje schaakles en dan een potje schaken.

Daarna, om 20.00 uur start de eerste ronde van de interne competitie. Nog geen lid maar wel interesse? De eerste vier weken mag je vrijblijvend mee doen.

Geef mij maar een paard!

door Ewoud ’t Jong

Dat is de les van Dieren bij mijn 6e optreden in de hoofdgroep van het Open Nederlands Kampioenschap. Na 1997, 1998, 2000, 2002 en 2013 vond ik weer eens de tijd om 9 ronden te schaken in de zomer. Opgevoed met Oom Jan leert zijn neefje schaken van Max Euwe en Mein System van Nimzowitsch heb ik mijn vaste opvattingen en de kracht van het loperpaar en de voorliefde voor een loper boven een paard is er één van. Natuurlijk ken ik Ulf Andersson wel die een grote voorliefde heeft voor paarden en ja, de afgelopen weken ben ik de kracht van het paard wel gaan inzien.

Zomerschaak gaat starten

De dinsdagen in juni staan in het teken van zomerschaak. Vrije inloop, ook voor niet-leden! Met de aanwezigen spelen we vanaf 20:00 uur twee rapidpotjes.

Deze avonden kan men ook komen oefenen voor de sportmarathon. Het onderdeel schaken staat namelijk opnieuw op het programma.

Kasper Kampioen, zomerschaak gestart

De laatste wedstrijd (klik hier) is gespeeld. Kasper is kampioen. De kaarten waren voor de laatste ronde al geschud, dus de nederlaag tegen Diederik was niet meer van belang. Ook zeker het vermelden waard is de mooie overwinning van Gert Malestein op Rob van Meurs. Diederik werd tweede, Reinier derde. Beste nieuwkomer is Erik van Breukelen op plek 6. Zie hieronder de ranglijst. In juni is het weer zomerschaak. Vrije inloop (ook voor niet-leden) en iedere dinsdag vanaf 20.00 uur twee potjes rapid.

Rangschikking na Ronde 34 – 28-5-2019 – Normal ranking.

PosNaamScorePrtWRVWrde
1Kasper Dokter1995,527203480,0
2Diederik van Donk1791,232214779,0
3Reinier den Boer1653,022136378,0
4Erik van Cappellen1637,020124477,0
5Peter Teune1583,521125476,0
6Erik van Breukelen1456,023115775,0
7Hans Bloemen1255,01582574,0
8Arie van Peet1248,5301351273,0
9Ab Vos1224,024106872,0
10Gert Born1205,223105871,0
11Lotte van der Wouden1148,71570870,0
12Rob van Meurs1093,51774669,0
13Arne van Hattum997,830891368,0
14Henk Termaat975,82149867,0
15Gert Malestein947,524741366,0
16Henriëtte Norbruis860,026831565,0
17Jaap van de Ridder707,032581964,0
18Hugo Mackelberghe662,018411363,0
19Hielke Postma615,728371862,0
20Henk Guliker565,1513161,0
21Jeff394,5301260,0
22Robert Jan Wolff393,3400459,0
23Vincent Valstar348,0200258,0

Kasper Kampioen!

Met een winst op Erik van Breukelen is Kasper kampioen geworden. Erik maakte het hem niet makkelijk en leek te gaan winnen, maar op het beslissende moment sloeg hij niet toe, waarna Kasper gedecideerd de klus klaart. Klik hier voor de stand en de uitslagen.

K A M P I O E N ! ! !

Het was prachtig schaakweer op zaterdag 13 april. Guur, winderig en tijdens de wedstrijd viel de hagel met bakken uit de hemel. Er stond heel wat op het spel, namelijk het kampioenschap in de 5e klasse B. Bij 4-4 was het voor ons, maar bij een nederlaag zouden onze tegenstanders: Caissa Elburg, er met de beker vandoor gaan.

Open Rapidtoernooi 25 mei. meldt je aan!

De volgende spelers hebben zich opgegeven via vanbreukelenerik@gmail.com:

1. Ewoud ’t Jong PSV DoDO 2161 

2. Robin van EE PSV DoDO / Barneveld 2038 

3. Loek van der Hagen Groninger Combinatie 1978 

4. Olger van Donk PSV DoDO 1899 

5. Kasper Dokter PSV DoDO 1843 

6. Bruun van de Laar Barneveld 1801 

7. Jasper Valstar PSV DoDO 1755 

8. Diederik van Donk PSV DoDO 1722 

9. Erik van Breukelen PSV DoDO 1715 

10. Ewoud Loots Moira-Domtoren 1685 

11. Erik van Capellen PSV DoDO 1652 

12. Johan Leiding Nijmegen 1600 

13. Harry Kloppenburg Denk en Zet / Hattem 1597 

14. Jesse van de Worp Denk en Zet / Hattem 1540 

15. Stephan van der Hagen SV Oostermoer 1522 

16. Arie van Peet PSV DoDO 1383 

17. Herriette Norbruis PSV DoDO 1189 

18. Gert Malestein PSV DoDO 1141 

19. Gert Born PSV DoDO 825 

20. Miedema H.A Harderwijk 800


SOS team verliest ook de laatste wedstrijd

de laatste wedstrijd in de hoofdklasse is gespeeld in een gezellige Zwolse ambience met een hapje en een drankje.

Opnieuw verlies, dit keer 7-1 tegen VSG. Gert Born maakte zijn debuut en hield lang stand, en ging met een pion minder het eindspel in waarin hij het onderspit delft. Hans mocht het opnemen tegen Mark de Graaf. Met kunst en vliegwerk pakte Hans in een toreneindspel een half puntje. Erik van Breukelen kwam een kwaliteit minder te staan, en moest net als de andere Erik (die tegen een penning aanliep) opgeven. Peter leek ondertussen wel een vol punt te pakken. Hij speelde een prima pot maar vergat zichzelf te belonen. Net op het moment dat Peter de buit kon verzilveren gaf hij op, denkend dat juist hij van Gerard zou verliezen. Reinier verblunderde een pion, ging vol in de verdediging, maar werd langzaam maar zeker van het bord gedrukt. Olger en Kasper speelden aan de bovenste borden voor de resterende puntenborden. Olger leek alles op te lossen, maar kon het niet bolwerken. Kasper en Rob waren op dat moment de laatsten in de zaal die nog bezig waren, en probeerden met de resterende seconden een doorbraak te forceren. Tot opluchting van de toeschouwers werd remise overeengekomen en mocht ZSG (met oude bekende Andries) de beker in ontvangst nemen.

Het seizoen zit er op. Het is duidelijk dat deze klasse twee maatjes te groot was voor dit team. Daarom is degradatie prima, en hopen we volgend jaar wee mooie wedstrijden te mogen spelen. Iedereen bedankt voor zijn en haar inzet!