Category Archives

132 Articles

Stand interne na ronde 6

Inmiddels zijn we al wat rondjes onderweg. Klik hier voor de stand. Reinier gaat aan kop met 4 overwinningen en een remise, op korte afstand gevolgd door Diederik. Gert leverde een mooie prestatie door remise te houden tegen Hans, en Ab door remise te spelen tegen Peter.

Steun PSV DODO bij RABO Clubsupport!

De Rabo Clubsupport van de Rabobank Randmeren is begonnen. PSV-DoDO doet mee aan deze actie. Ben je lid van de Rabo, maak dan gebruik van je stem! Iedere stem brengt geld in het laatje.

Stemmen kan tot 11 oktober
De Rabobank stuurt aan de leden van de Rabobank een e-mail met een stemcode. Met deze stemcode kunnen de leden vijf stemmen uitbrengen (maximaal 2 per club). Stemmen kan tot en met 12 oktober.

Schaken tijdens Nationale Sportweek

In het kader van de Nationale Sportweek is jong en oud welkom bij PSV-DoDO in het denksportcentrum aan de Jac. Catsstraat 76. Belangstellenden zijn welkom op dinsdag 24 september.

Jeugd: we spelen vanaf 18:45 tot 19:45. Je krijgt schaakles en kan een potje komen spelen.

Volwassenen: We spelen vanaf 20:00 uur. Voor beginners is er schaakles. Gevorderden kunnen meerdere potjes schaken.

Kom je ook?

Vooraf aanmelden kan via brdenboer ‘apenstaartje’ hotmail.com

Schaakseizoen begint weer

Op dinsdag 10 september beginnen we weer met schaken bij PSV-DoDO. Van 18:45 tot 19:45 uur is het jeugdschaken, met een stukje schaakles en dan een potje schaken.

Daarna, om 20.00 uur start de eerste ronde van de interne competitie. Nog geen lid maar wel interesse? De eerste vier weken mag je vrijblijvend mee doen.

Geef mij maar een paard!

door Ewoud ’t Jong

Dat is de les van Dieren bij mijn 6e optreden in de hoofdgroep van het Open Nederlands Kampioenschap. Na 1997, 1998, 2000, 2002 en 2013 vond ik weer eens de tijd om 9 ronden te schaken in de zomer. Opgevoed met Oom Jan leert zijn neefje schaken van Max Euwe en Mein System van Nimzowitsch heb ik mijn vaste opvattingen en de kracht van het loperpaar en de voorliefde voor een loper boven een paard is er één van. Natuurlijk ken ik Ulf Andersson wel die een grote voorliefde heeft voor paarden en ja, de afgelopen weken ben ik de kracht van het paard wel gaan inzien.

Zomerschaak gaat starten

De dinsdagen in juni staan in het teken van zomerschaak. Vrije inloop, ook voor niet-leden! Met de aanwezigen spelen we vanaf 20:00 uur twee rapidpotjes.

Deze avonden kan men ook komen oefenen voor de sportmarathon. Het onderdeel schaken staat namelijk opnieuw op het programma.

Kasper Kampioen, zomerschaak gestart

De laatste wedstrijd (klik hier) is gespeeld. Kasper is kampioen. De kaarten waren voor de laatste ronde al geschud, dus de nederlaag tegen Diederik was niet meer van belang. Ook zeker het vermelden waard is de mooie overwinning van Gert Malestein op Rob van Meurs. Diederik werd tweede, Reinier derde. Beste nieuwkomer is Erik van Breukelen op plek 6. Zie hieronder de ranglijst. In juni is het weer zomerschaak. Vrije inloop (ook voor niet-leden) en iedere dinsdag vanaf 20.00 uur twee potjes rapid.

Rangschikking na Ronde 34 – 28-5-2019 – Normal ranking.

PosNaamScorePrtWRVWrde
1Kasper Dokter1995,527203480,0
2Diederik van Donk1791,232214779,0
3Reinier den Boer1653,022136378,0
4Erik van Cappellen1637,020124477,0
5Peter Teune1583,521125476,0
6Erik van Breukelen1456,023115775,0
7Hans Bloemen1255,01582574,0
8Arie van Peet1248,5301351273,0
9Ab Vos1224,024106872,0
10Gert Born1205,223105871,0
11Lotte van der Wouden1148,71570870,0
12Rob van Meurs1093,51774669,0
13Arne van Hattum997,830891368,0
14Henk Termaat975,82149867,0
15Gert Malestein947,524741366,0
16Henriëtte Norbruis860,026831565,0
17Jaap van de Ridder707,032581964,0
18Hugo Mackelberghe662,018411363,0
19Hielke Postma615,728371862,0
20Henk Guliker565,1513161,0
21Jeff394,5301260,0
22Robert Jan Wolff393,3400459,0
23Vincent Valstar348,0200258,0

Kasper Kampioen!

Met een winst op Erik van Breukelen is Kasper kampioen geworden. Erik maakte het hem niet makkelijk en leek te gaan winnen, maar op het beslissende moment sloeg hij niet toe, waarna Kasper gedecideerd de klus klaart. Klik hier voor de stand en de uitslagen.