Category Archives

68 Articles

SOS team verliest ook de laatste wedstrijd

de laatste wedstrijd in de hoofdklasse is gespeeld in een gezellige Zwolse ambience met een hapje en een drankje.

Opnieuw verlies, dit keer 7-1 tegen VSG. Gert Born maakte zijn debuut en hield lang stand, en ging met een pion minder het eindspel in waarin hij het onderspit delft. Hans mocht het opnemen tegen Mark de Graaf. Met kunst en vliegwerk pakte Hans in een toreneindspel een half puntje. Erik van Breukelen kwam een kwaliteit minder te staan, en moest net als de andere Erik (die tegen een penning aanliep) opgeven. Peter leek ondertussen wel een vol punt te pakken. Hij speelde een prima pot maar vergat zichzelf te belonen. Net op het moment dat Peter de buit kon verzilveren gaf hij op, denkend dat juist hij van Gerard zou verliezen. Reinier verblunderde een pion, ging vol in de verdediging, maar werd langzaam maar zeker van het bord gedrukt. Olger en Kasper speelden aan de bovenste borden voor de resterende puntenborden. Olger leek alles op te lossen, maar kon het niet bolwerken. Kasper en Rob waren op dat moment de laatsten in de zaal die nog bezig waren, en probeerden met de resterende seconden een doorbraak te forceren. Tot opluchting van de toeschouwers werd remise overeengekomen en mocht ZSG (met oude bekende Andries) de beker in ontvangst nemen.

Het seizoen zit er op. Het is duidelijk dat deze klasse twee maatjes te groot was voor dit team. Daarom is degradatie prima, en hopen we volgend jaar wee mooie wedstrijden te mogen spelen. Iedereen bedankt voor zijn en haar inzet!

Ronde 27 interne

In de 27e ronde wint Diederik knap van koploper Kasper. Met een klein voordeel wist hij af te wikkelen naar een toreneindspel en het pionnetje voordeel liep uiteindelijk naar de overkant. Kasper blijft nog ruim op kop, maar Diederik neemt plaats 2 over van Reinier.

Partijen in Ronde 27 – 2-4-2019.

1Diederik van DonkKasper Dokter1-0
2Erik van CappellenReinier den Boer½-½
3Peter TeuneGert Born1-0
4Arne van HattumRob van Meurs0-1
5Ab VosArie van Peet½-½
6Robert Jan WolffJaap van de Ridder0-1

Rangschikking na Ronde 27 – 2-4-2019 – Normal ranking.

PosNaamScorePrtWRVWrde
1Kasper Dokter1667,821163280,0
2Diederik van Donk1374,225163679,0
3Reinier den Boer1343,017105278,0
4Peter Teune1331,818105377,0
5Erik van Cappellen1266,01684476,0
6Erik van Breukelen1176,01885575,0
7Hans Bloemen1080,01171374,0
8Gert Born1028,51784573,0
9Rob van Meurs994,01474372,0
10Ab Vos948,02076771,0
11Arie van Peet939,023941070,0
12Lotte van der Wouden909,01460869,0
13Henk Termaat859,51546568,0
14Arne van Hattum768,723661167,0
15Gert Malestein753,021631266,0
16Jaap van de Ridder640,025561465,0
17Henriëtte Norbruis628,821531364,0
18Hugo Mackelberghe583,51331963,0
19Henk Guliker571,3513162,0
20Hielke Postma424,321151561,0
21Jeff396,0301260,0
22Robert Jan Wolff354,0100159,0
23Vincent Valstar348,0200258,0

De Akker wint schoolschaak

Op een zonnige woensdagmiddag sloten 65 basisschoolleerlingen zich vrijwillig op in een oude  sporthal om zonder enige wanklank een middag lang te gaan schaken. Sommigen hadden al jaren ervaring. Anderen hadden het schaken nog maar net geleerd tijdens 1 van de schaakclinics die door PSV-DODO samen met JongPutten werden georganiseerd. 

De een kwam met het doel om een medaille te scoren. De ander omdat ze het gewoon een leuk spelletje vond. Hoe dan ook, iedereen kon op zijn of haar niveau flink wat potjes spelen. Op het eind van de middag begon het puzzelen. Per groep (4 tot en met 8) krijgen de drie beste meisjes en de drie beste jongens een eigen medaille. Daarna werd op basis van de vier best scores bepaalt wie schoolkampioen werd. In de hoofdgroep was dat De Akker voor Ichtus en Gabriel.

Foto: Erik van Breukelen

32 kinderen bij schaakclinics

Op drie vrijdagmiddagen werden aan leerlingen van de basisscholen schaakles gegeven. Klik hier voor de beelden. Dit zijn clinics die in samenwerking met JongPutten zijn opgezet. Een deel had nog nooit geschaakt, maar kan na een paar lessen prima overweg met de stukken. Degenen die al konden schaken speelden onderling tegen elkaar en kregen met het demonstratiebord wat extra tips. Met 32 kinderen waren het gezellige dagen. Als aandenken krijgt iedereen een certificaat mee.

Interne competitie

In de 21e ronde van de interne competitie kreeg Kasper het zwaar te verduren tegen Erik van Cappellen. Na de nodige fouten over en weer werd remise overeengekomen. Op dat moment waren Henk Termaat en Henriette nog volop bezig. Henriette stond wat beter, maar vond remise ook prima waarna ook hier de vrede kon worden gesloten. Klik hier voor stand en uitslagen.

Achttal SOS verliest van Meppel

Ons achttal bond in de hoofdklasse opnieuw de strijd aan om de eerste punten binnen te harken. Ook dit keer was de tegenstander een paar maatjes te sterk. Met zo’n beetje tussen de 100 tot 200 ELO verschil op bijna elk bord is dat uiteraard geen schande, maar met een beetje geluk zit er soms veel in het vaatje. Schrijver dezes heeft de wedstrijden niet goed kunnen volgen, maar we begonnen rustig met een remise van Kasper na 18 zetten. Toen was Wibo klaar. Na de spectaculaire winst in de vorige ronde moest hij nu een verlies accpteren, gevolgd door Olger en Hans. Erik van Breukelen had het vanaf het begin moeilijk, en kon zijn verdediging niet dichthouden.

Ondertussen zag het er wel rooskleurig uit bij Erik van Cappellen, Peter die een stevige koningsaanval opzette, en Lotte die taai verdedigde en langzaam leek te gaan counteren. Net toen ze alle problemen leek te hebben opgelost en kon gaan oogsten, miste ze de juiste voortzetting en verloor ze alsnog. De opponent van Peter vocht in tijdnood goed terug en Peter moest nauwkeurig spelen, maar wist uiteindelijk de pot binnen te slepen. Erik bleef ondertussen rustig doorspelen en beloonde zijn goede spel met een vol punt. Dit bracht de eindstand op 2,5-5,5.

We kunnen ons gaan opmaken voor de derby’s tegen Barneveld en Ermelo.